Age of Wonders 4, Serinin Rekorunu Kırdı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 17, 2023 Yorum Yok

Bu ayın başlarında çıkmış olan Age of Wonders 4, resmi İlan ile serinin rekorunu kırmış oldu. Hem satış başarısı hem de eş vakitli oyuncu sayısı ile Paradox Interactive ve Triumph Studios ikilisinin yüzünü bir Defa daha güldürmeyi başaran oyun ile ilgili nihayet açıklamalar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Logitech G Cloud, Haftaya Satışa Sunulacak


Son oyunun üzerinden geçen dokuz yıllık ortanın akabinde, Age of Wonders 4 duyurusu Ocak ayında yapılmıştı. PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için Yine Triumph Studios geliştirilmiş olan oyun, bu ayın başlarında satışa sunulmuştu.

Aradan geçen Vakit oldukça uzun olduğu için oyuncuların yeni bir oyuna olan açlığını da Hayal edebilmek Fazla da güç değil. Her ne kadar uzun ortalarından akabinde yapılan Geri dönüşler her Vakit beklendiği üzere olmasa da, Age of Wonders 4 için bu türlü bir şey Laf konusu değil. En azından seri kapsamında diyebiliriz.

Age of Wonders 4, Serinin En Başarılısı Oldu!

Oyunun Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile nihayet Age of Wonders, serinin en süratli satanı olmuş. O denli ki bir haftadan az müddette iki Çehre elli bin ünite satışı gerçekleştirilmiş. Buna ek olarak, eş vakitli Steam oyuncu sayısındaki doruğun de 42.826 olduğu açıklanmış. Ne Mevcut ki bu sayı şu Lahza prestijiyle 42.877 olarak görülüyor. Yani açıklamanın akabinde elli bir oyuncu daha katılmış.

Steam mağazasına baktığımızda ise kullanıcılar tarafından yazılan 5.492 incelemenin % 82 kadarının Olumlu olması sonucunda, ‘Çok Olumlu’ olarak görüldüğünü söyleyelim.

Söz konusu muvaffakiyetin akabinde Paradox Interactive ve Triumph Studios, oyunculara teşekkür etmeyi ihmal etmemişler elbette.

Age of Wonders 4 Hakkında

Yine 4X strateji ile Dizi tabanlı taktiksel çatışmayı bir ortaya getirecek olan devam oyunu, bizi Tekrar fantastik bir diyara götürüyor. Büyücü hükümdarların ilahlar üzere karar sürdüğü bir ülkede, büyü kullanrak onlara Saha okumak için yükselme çabası veriyoruz. Age of Wonders 4, seri tarihinde birinci Kez kendi topluluğumuzu oluşturmamıza da müsaade veriyor.

Yeni oyunda ayrıyeten fizikî formları, toplumsal özellikleri ve Zımnî güçleri birleştirmek de Mümkün oluyor. Senaryo boyunca büyü kitaplarının kilidini açarak, ordumuzu fizikî olarak melek vari canlılara yahut kaos etkenlerine dönüştürebiliyoruz.

Yine diplomasi, strateji ve rol yapma elementlerinin bulunacağı oyunda, her oyuncuyu farklı bir macera bekliyor. Yarattıklarımızın da sonraki oyunlarda arkadaş yahut Hasım olarak karşımıza çıkacağı da söylenmişti.

Age of Wonders 4 PC Gereksinimleri

En Düşük İhtiyaçlar (1080p 30 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 yahut AMD RyzenTM 5 1600X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) yahut AMD Radeon HD 7870 (2 GB)
  • Depolama: 20 GB

Önerilen İhtiyaçlar (1080p 60 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit yahut Windows 11
  • İşlemci: Intel Core i5-10600K yahut AMD RyzenTM 5 5600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2060 Harika (6 GB) yahut AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB)
  • Depolama: 20 GB

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir