zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Activision Blizzard Satın Alımı Zora Girebilir! FTC, Microsoft’u Dava Ediyor

Activision Blizzard Satın Alımı Zora Girebilir! FTC, Microsoft’u Dava Ediyor

admin admin -
18 0

Görünüşe nazaran Activision Blizzard satın alımı, aşılması gereken Aka bir Mani ile karşı karşıya. Rekabet kuruluşlarından FTC, Microsoft tarafına dava açıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Bu yılın başlarında Microsoft tarafından düğmeye basılan Activision Blizzard alımı, Yıl boyunca devam etmişti. Gerek rekabet kurumlarının, gerekse de Sony tarafından rekabet açısından duyduğu telaş ile güçlü bir süreçten geçmekte olan alım için Amerika menşeli yazılım devi de elindeki kartları birer birer oynamaya devam ediyor. Japon teknoloji devine sunulan on yıllık Call of Duty teklifinin akabinde, Nintendo tarafına sunulan misal bir teklifin sonunda mutabakata varılmıştı. Hatta Steam için de Call of Duty oyunlarının mağazaya istikbal oluşu istikametinde bir taahhüt verilmişti.

Activision Blizzard Satın Alımı Aka Bir Mahzurla Karşı Karşıya

Rekabet kurumlarının incelemeleri devam ederken, Microsoft da her bir tarafı ikna etmesinin gerektiğini biliyor elbette. Ne Mevcut ki yakın bir Vakit Evvel yaşanan sürpriz bir gelişme, Microsoft için bir epey Kötü bir haber oldu. Zira rekabet kurumlarından FTC tarafından bir dava açılıyor.

Yayınlanan basın bildirisinde FTC, Xbox tarafının, Değerli görüntü oyunu markalarının denetimini eline geçirdikten sonra, rakiplerinin tanınan içeriklere erişimini engelleyerek yahut azaltarak yüksek performanslı konsollar ve abonelik servislerinin rekabetine ziyan vereceği istikametinde bir görüş bildirmiş.

Bu noktada Örnek olarak da ZeniMax Media satın alımı Örnek gösterilmiş. Bildiğiniz üzere 2021 yılının Mart ayında tamamlanan satın alım sonrasında, Redfall ve Starfield üzere oyunların PC ve Xbox konsollarına Özel olarak çıkacağı ve PlayStation kullanıcılarının yoksun kalacağı belirtilmişti. Haliyle misal bir durumun, başta Call of Duty olmak üzere Activision Blizzard oyunları için de gerçekleşebileceği konusundaki niyet bir epey güçlü.

Şu Lahza için bu davanın satın alım için ne manaya geleceği belirsizliğini koruyor. Öte yandan kararın ardından Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Microsoft lideri Brad Smith, Activision Blizzard satın alımının rekabeti genişleteceğine ve oyuncular ve oyun geliştiricileri için daha Çok fırsat doğuracağına inanmaya devam ettiğini belirtti.

Bakalım bu davanın akabinde gelişmeler ne tarafta olacak. çok yakından takipte olacak ve en kısa müddette sizlere ulaştıracağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir