Activision Blizzard, Oyunculukta PC’nin Konsolları Geçtiğini Söylüyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 09, 2023 Yorum Yok

Geride bıraktığımız çeyreğe ait finansal raporunu yayınlayan Activision Blizzard, oyunculukta PC platformunun konsolları geçtiğini lisana getirdi. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun bölümünde oyuncuların tercih ettiği pek Fazla farklı platform var, ancak genel olarak konsol, taşınabilir ve PC olarak üç anne başlık altında toplayabiliyoruz. Bildiğiniz üzere hangi platformun en yeterlisi olduğuna dair tartışmalar evvelce beridir Mevcut ve hiç Kuşku yok ki gelecekte de devam edecek. Yakın bir Vakit Evvel finansal raporunu yayınlayan Call of Duty yayıncısı da PC tarafının bu mevzuda bir adım önde olduğunu lisana getirdi.

1979 yılında kurulmuş olan Activision, 2008 yılında Blizzard Entertainment ile birleşmesi sonucunda Activision Blizzard haline gelmişti. 2023 yılının birinci çeyreğine ait olarak yayınlanan rapora bakılırsa Call of Duty yayıncısı, konsollara nazaran PC platformunda yirmi yedi milyon dolar daha Çok gelir elde ettiğini açıkladı.

2022 yılı içerisinde PC tarafında keskin bir yükselişe Şahit olmuştuk. Bunun sonucunda da bilgisayar oyunları konsol oyunlarına nazaran daha Çok satış elde etti ve halihazırda da bu performansta rastgele bir düşüş yaşanmış değil.

PC Gamer sitesi ve kimi ihtimamlı araştırmaların sonucunda, Activision Blizzard şirketinin konsol pazarında daha yeterli bir finansal performansı vardı. Ne Mevcut ki nihayet birkaç yılda, PC tarafında devasa bir yükseliş yaşanmıştı ve global çaptaki bileşen ezaları ile karşı karşıya kalınmış olsa da süratten bir şey kaybedilmemişti.

Bildiğiniz üzere neredeyse bütün eSpor turnuvaları PC üzerinde gerçekleştiriliyor iken, yayıncılar ve içerik üreticileri de işlerini bu platformda yapıyor ve oyunların daha Fazla PC versiyonlarını tercih ediyorlar.

Activision Blizzard, PC Platformunda Daha Çok Gelir Elde Etti

Activision tarafından yayınlanan nihayet finansal raporda ise bir evvelki yılın birebir devrine nazaran PC platformundan elde ettiği gelirde % 74 oranında bir artış sağlanmış. Bu ölçünün Aka bir kısmı da Call of Duty serisi ve Overwatch 2 oyununa ilişkin iken, Diablo Immortal ve World of Warcraft: Dragonflight da katkı sağlamış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir