A Plague Tale: Requiem Çıkış Tarihi Açıklandı!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

A Plague Tale: Requiem çıkış tarihi özel bir canlı yayın ile gösterildi. Birebir sunumda oyunun yeni oynanış görüntüsü, fiyatı ve koleksiyoncu sürümü içeriklerine ek olarak, başka bir roman ve dahası da ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.


İlginiz Çekebilir: A Plague Tale: Innocence da Dizi Oluyor


A Plague Tale: Innocence oyunun kaldığı yerden devam edecek olan Requiem, kıssa olarak Amicia ve Hugo ikilisinin güneyin ücra köşelerindeki yeni bölgelere ve canlı kentlere seyahatini gösterecek. Burada yeni bir hayata başlama teşebbüsünde bulunmak isteyen kardeşlerin hayatı, Hugo’nun güçlerinin bir kere daha uyanması ve ortalığı yakıp yıkan sıçan dalgasının da geri dönüşü ile yine bir kabusa dönecek.

İlk oyunda olduğu üzere tekrardan kaçmak durumunda kalan Amicia ve Hugo, açık denizdeki gizemli bir adanın kurtuluşa giden yolda kilit rol oynadığına dair kehanetin üzerine umut besleyerek yine güçlü bir gayrete girişirler.

A Plague Tale: Requiem Çıkış Tarihi Belirli Oldu

Duyurusunun üzerinden hayli bir vakit geçmiş olmasına ve bu yıl içerisinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkacağı ve birinci günden de Game Pass abonelerinin beğenisine de sunulacağı söyleniyor olmasına karşın, şimdi net bir çıkış tarihi verilmemişti. Uzun vakittir merak edilen bu bilgi, yayıncı Focus Entertainment tarafından bugün gerçekleştirilen ve etkileyici bir oynanış gösteriminin de yapıldığı özel bir canlı yayın ile 18 Ekim 2022 olarak açıklığa kavuştu. Halihazırda ön-sipariş ile satın alabildiğiniz oyunun PlayStation mağazasında 789 TL ve Steam mağazasında da 550 TL karşılığında alabiliyorsunuz.

On iki buçuk dakikalık uzunluğu olan oynanış gösterimin başlarında, Amicia ve Hugo kardeşlerin yöre halkından biri ile konuşup da bahsi geçen ada hakkında bilgi almaya çalışıyorlar. Ne var ki konuşmaları kısa bir mühlet sonra kendilerini arayan bir kümenin birebir yere gelmesi ile bölünüyor ve yer yer zımnilik yer yer de çatışmaların yaşandığı takip sekansı başlıyor.

Oynanış sırasında Hugo’nun düşmanların yerlerini The Last of Us oyunlarındakilere misal olarak duvarların gerisinden görebildiğini anlıyoruz. Ne var ki bunu özel yeteneği ile yapabiliyoruz. Ayrıyeten ilerleyen kısımlarda etrafı tarayıp, etraftaki düşmanların yerlerini de saptayabildiğimizi görebiliyoruz. Çatışma kısımlarında artık sapana ek olarak tatar yayı kullanabiliyor iken, saklılık kısımlarında ise Amicia’nın düşmanları arttan yaklaşarak sessizce ve uygun bir zamanlama ile üstlerine koşarak karşıdan saldırarak öldürebilmesi mümkün oluyor. Elbette son kısımda da gördüğümüz üzere Hugo’nun bir öteki özel yeteneği olarak sıçan sürüsünü yöneterek düşmanları temizleyebildiğini görebiliyoruz.

A Plague Tale: Requiem koleksiyoncu sürümü, Amicia ve Hugo aksiyon figürü, içeriğinden iki müziğin olduğu plak, üç baskı fotoğraf, Hugo’nun metalden yapılma tüy formundaki broşu ile gelecek. Ayrıyeten birinci oyun ile ikinci oyun ortasındaki irtibatın kurulacağı A Plague Tale: Tenebris romanı, oyunun görsel üretim kademesinin gösterildiği bir kitap ve yüz doksan altı sayfalık bir sanat kitabı da şu an prestijiyle ön-siparişe açılmış durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir