Yeni PlayStation 5 Sistem Yazılımı Betası Yayınlandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Bildiğiniz üzere yedinci, sekizinci ve dokuzuncu konsol kuşaklarında Sony tarafından makul aralıklarla sistem yazılımları için güncellemeler yayınlanıyor. Bu güncellemeler ile kimi meseleler giderilir iken, aygıtlara yeni özellikler de kazandırılıyor. Haliyle konsollar daha fonksiyonel bir hale geliyorlar. Bugün prestijiyle, yeni PlayStation 5 sistem yazılımı betası indirmeye sunuldu.

Yeni PlayStation 5 Sistem Yazılımı Betası Detayları

Seçili ülkelerdeki iştirakçiler için indirilebilir olan yeni güncelleme betasının getirdiği yeniliklerden bir tanesi, 1440p takviyesi. Oyuncular artık monitörleri ve televizyonlarının desteklemesi durumunda, ek görsel ayar yapabilecekler. Destekleyen oyunlarda, gerçek 1440p tecrübesi yaşayabileceksiniz. Daha yüksek çözünürlüğü destekleyen oyunlarda ise Harika Örnekleme (Supersampling) devreye girecek.

Bir öbür kıymetli yenilik ise Oyun Listeleri ismiyle klasörleme seçeneği. Bildiğiniz üzere bu yenilik PlayStation 3 ve PlayStation 4 konsollarında da sonradan eklenmiş ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlamıştı. Kullanabilmek için ‘Koleksiyonunuz’ sekmesine gidip, Oyun Listesi Yarat’ı seçmeniz gerekiyor. Toplamda en fazla on beş klasör oluşturabiliyor ve her birine de en fazla yüz oyun ekleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte, tıpkı oyunu birden fazla klasöre ekleyebilmeniz de mümkün oluyor.

Yeni sistem yazılımı betasını, üç boyutlu ses ile stereo ses karşılaştırması yapabileceğiniz bir özelliği de getiriyor iken, yarım bıraktığınız oyuna geri döndüğünüz vakit nerede kaldığınızı rahatlıkla hatırlayabilmeniz mümkün olacak. Oyun merkezinin üst kısmında, oyun için etkinlikler bariz bir halde önünüze gelecek.

Sony Interactive Entertainment tarafından verilen bilgilere nazaran, betada yeni toplumsal özellikler de olacak. Bunlardan birincisi, ekran paylaşma talebi. Partideki üyelere, oynadıkları oyunu izlemek için talep gönderebileceksiniz. Bunun için sesli sohbet kısmında ilgili parti üyesini seçip, Ekran Paylaşma Talebi’ni seçmeniz kâfi olacak.

Bir başka yenilik katıldığınız bir partide katılabileceğiniz bir oyun olduğunda bildirim alacak olmanız. Tercihen bildirim vasıtasıyla oyuna girebileceksiniz.

Arkadaşlık talebi aldığınız vakit, kabul etmeniz durumunda, Kabul Edilen Talepler kısmından yeni arkadaşınızın profilini inceleyebileceksiniz. Son olarak, Game Base kısmında da gruplarınıza çıkartmalar ve sesli iletiler gönderebilmeniz mümkün olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir