Yeni PlayStation 5 Modeli Nisan veya Eylül’de Gelebilir

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 24, 2023 Yorum Yok

Yeni PlayStation 5 modeli için ortalıkta uzun vakittir dönen söylentiler bulunuyordu. Şimdi Sony Interactive Entertainment tarafından resmi bir İzah olmasa da, yeni İlgi alımlı bilgiler ile karşımıza gelmeye devam ediyor.

Yeni PlayStation 5 Modeli Ne Vakit Gelecek?

Yakın bir Vakit Evvel kaynak tarafından aktarılana nazaran, Japon teknoloji devi PlayStation 5 Pro ile bu yılın birinci yarısında karşımıza çıkacak. O denli ki kaynak şirket, bahsi geçen bu en kuvvetli modelin Nisan ayında satışa sunulacağına inanıyor. Yeni bir APU ve buna ek olarak dizaynda gerçekleştirilecek olan değişiklikler ile daha âlâ bir performans sunması beklenebilir.

Ayrıca termal Yönetim sisteminde de Kıymetli değişikliklerin olabileceği söyleniyor. PlayStation 5 Pro modelinde, sıvı soğutma teknolojisi ile soğutmaya daha Çok Ehemmiyet verileceğine de dikkat çekilmiş. Bildiğiniz üzere standart modelde sıvı metal bileşimi ile soğutma uygulanıyordu. Şirketin nihayet periyotta gelen, fakat temelsiz olduğu söylenen standart modelin soğutma arızası ve sıvı metal sızıntısıyla ilgili argümanın akabinde bu türlü bir şeye değinmesi de bir oldukça dikkat alımlı diyebiliriz.

Tom Henderson, Yeni Modelle Eylül Ayında Tanışabileceğimize İşaret Etti

Bir öteki Enteresan söylenti ise Tom Henderson tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşım ile geldi. Uzun vakittir tanıdığımız gazeteci Henderson, ortaya attığı savların ve sızdırdığı bilgilerin hakikat çıkması ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Yukarıdaki PlayStation 5 Pro modeli ile ilgili yazılanların tersine, Tom Henderson rastgele bir PlayStation 5 Pro yahut PlayStation 5 Slim görmeyeceğimizi söylüyor. Bir müddettir haberdar olduğumuz ve ‘gen 2’ olarak nitelendirilen yeni modelin, ki bu yüksek ihtimalle çıkarılabilir Blu-Ray okuyuculu olacak, Nisan ayı içerisinde üretimine başlanacağı ve Eylül ayı üzere satışa sunulacağı söylenmiş.

Henderson Sony şirketinin ‘gen 1’ üretimini farklı özelliklerde ve fiyatlarda konsolların üretimde olması durumunda sonlandırmayı düşünmeyeceğini lisana getirir iken, yeni modelin Biricik başına standart olması ile hem üretim hem de sevkiyat maliyetlerini düşüreceğini de kelamlarına ekliyor.

PlayStation 5 Pro konusunda emin konuşamayan Henderson, standart modelin tam manasıyla kullanılamadığını ve PlayStation 5 Pro modelinden Fazla PlayStation 6 ismini duyduğuna da dikkat çekiyor. öbür bir deyişle, Ünlü İsim tarafından yapılan paylaşımlar ile Japon teknoloji devi Ara modeli atlayıp bir sonraki jenerasyon konsola odaklanmış üzere görünüyor.

Ne Mevcut ki bunların hepsi şu anlık bir söylenti ve Sony resmi açıklamayı yapmadığı için bir kenarda tutmakta fayda var. Bakalım merakla beklenen açıklamalar ne Vakit gelecek? Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir