zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Xbox Konsolları Discord Entegrasyonu Kazanıyor

Xbox Konsolları Discord Entegrasyonu Kazanıyor

admin admin -
85 0

2021 yılında rafa kalkan Xbox konsolları Discord entegrasyonu bugün hayata geçiyor. Ne var ki şimdilik yalnızca Xbox Insider kullanıcılarına açılmış durumda. Ayrıntılar haberimizde.

2021 yılının Mart ayı içerisinde açıklama yapan Microsoft, Discord’u satın almak ile ilgilendiğini ve bunun için de on milyar doları gözden çıkarttığını bildirmişti. Ocak ayı içerisinde Wall Street Journal tarafından aktarılana nazaran ikili ortasındaki görüşmeler durdurulmuş ve şirket, halka açılmayı düşünmeye başlamıştı.

Aynı yılın Mayıs ayı içerisinde ise Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklamayla, bağlantı servisinin PlayStation Network ile entegreli olması için Discord ile paydaşlık mutabakatı imzalamış olduğu duyurulmuştu. Bu yılın Şubat ayı içerisinde ise PlayStation ile Discord entegrasyonu sağlanmıştı.

Xbox Konsolları Discord Entegrasyonu Testi Bugün Başlıyor

Şimdi de misal bir atılım rakibi Microsoft tarafından geldi. Bugün Discord tarafından yapılan duyuruyla, birinci olarak Xbox Insider kullanıcılarının bugün prestijiyle testine başlayabilecekleri sesli sohbet özelliği bu yıl içerisinde Xbox One ve Xbox Series konsollarına gelecek.

Ne var ki Xbox konsolunuzdan Discord sesli sohbetine iştirakte bulunabilmek için, öncelikle hesabınızı Discord hesabınız ile ilişkilendirmeniz gerekiyor. Ardından akıllı telefon uygulama üzerinden sesli kanala geçmeniz ve otomatik olarak Xbox uygulamasını açacak olan ‘Xbox Üzerinden Katıl’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Son adım olarak, Xbox uygulamasında ‘Sesi Transfer Et’i seçmeniz ve Discord uygulamasına geri dönerek ‘Sesi bu aygıta transfer et’i seçmeniz gerekecek. Bu adımları attıktan sonra, artık konsolunuz üzerinden Discord sohbetine iştirakte bulunabileceksiniz.

Aslına bakarsanız, bu kadar uğraş karşısında birçok kullanıcı Discord uygulamasından vazgeçip konsolun kendi sohbet özelliğini kullanmaya devam etmeyi tercih edebilir. Bunu doğal ki Xbox Insider kullanıcıların geri dönüşleri ile daha yeterli anlayabileceğiz.

Öte yandan, Discord tarafından yapılan duyuruda PlayStation 4 ve PlayStation 5 için sesli sohbete dair rastgele bir açıklama gelmedi. Başka bir deyişle, hesapları birbirine bağlayıp da arkadaşlarınıza anlık olarak ne oynadığınızı göstermenin ötesine geçilebilmiş değil.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir