Tekken 8 Çapraz Platform Desteğiyle Geliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 10, 2023 Yorum Yok

Tekken serisinin direktörü Katsuhiro Harada tarafından yapılan açıklamayla, Tekken 8 çapraz platform dayanağıyla geliyor. Yani farklı platformlardaki oyuncular birbirlerine karşı da uğraş edebilecekler.

PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Tekken 8 ile ilgili tanıtımlar devam ediyor. The Game Awards sırasında da karşımıza çıkan yeni oyun için Vakit içerisinde karakterlere Özel yeni fragmanlar yayınlanmıştı.

Tekken 8 Çapraz Platform Takviyesine Sahip Olacak!

Şu Lahza için ne Vakit çıkacağı bilinmeyen oyun için Twitter üzerinden sorulan bir soruya yanıt veren direktör Katsuhiro Harada, “Çapraz platfor mu? Elbette olacak.” halinde yanıt vererek yeni Tekken oyunu için çapraz platform muştusunu de bu vesile ile verdi. Aslında Enteresan bir biçimde duyurulduğunu söylemek gerek. Yani basitçe gözden kaçabilecek bir durum, fakat en nihayetinde haberimiz oldu.

Aslına bakarsanız Harada tarafından PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının çıkışı sonrasında, Microsoft ve Sony şirketlerine bu tarafta bir Teklif götürülmüş. Ne Mevcut ki, ortak çıkarlar ve P2P Emniyet sorunu nedeniyle sıcak bakılmamış ve Daimi olarak Geri çevrilmiş.

Her ne kadar sonradan Microsoft çapraz platform özelliğe dönmüş olsa da, Japon teknoloji devi Emniyet siyasetini öne sürerek bir müddet daha direnmişti. Lakin bildiğiniz köprünün altından Fazla sular aktı ve birden fazla oyunda çapraz platform artık PC ve konsollar ortasında destekleniyor.

Yönetmen Katsuhiro Harada ortada birkaç pürüz olsa da, kesin Tekken 8 versiyonunda çapraz platform dayanağının bulunacağına mutlaklık kazandırmış oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir