Silent Hill: The Short Message Detayları Ortaya Çıktı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Uzun vakittir ortalıkta olmayan Silent Hill: The Short Message, aylar sonra kendisini gösterdi. Yine derecelendirilen oyunun çıkış platformlarından birinin PlayStation 5 olacağı, konusu ve sanat çalışması ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız üzere, Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen Silent Hill canlı yayını öncesinde, Güney Kore menşeli Oyun Dereceledirme ve idare Komitesi (GRAC) tarafından Silent Hill: The Short Message derecelendirilmişti. Hatta eFootball 2023 iç Konami oyunlarının Kore’de dağıtımını üstlenen UNIANA da yayıncı olarak gösterilmişti.

Elbette bu, o vakitte Aka bir heyecan yaratmış ve Annapurna Interactive tarafından Konami işbirliğinde geliştirilen oyun olduğu düşündürtmüştü. Ne Mevcut ki bahsi geçen Silent Hill Transmission sırasında karşımıza çıkması bir yana dursun, ismi bile geçmemişti.

Silent Hill: The Short Message, PlayStation 5 için Geliyor

Bu derecelendirmenin üzerinden üç aydan Çok bir Vakit geçtikten sonra, şimdi resmiyet kazanmamış olan oyun bir Kez daha karşımıza çıktı. Bu kere Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi tarafından derecelendirilmiş olan oyun için çıkış platformu yahut platformlarından birisi onaylanmış üzere görünüyor: PlayStation 5.

Çıkış platformu ayrıntısına ek olarak, oyunun öyküsüne dair ayrıntılar da ortaya çıktı. Sitedeki Çince açıklamanın İngilizce lisanına çevrilmesi ile Anita isimli bir karakterin başından geçenlere ortak olacağız.

“Anita, arkadaşı Maya ile buluşmak için terk edilmiş bir apartmana geldi ve bir formda uyandığında da kendisini kapana kısılmış halde buldu. Kapana kısıldığı olayların ardındaki gerçeği keşfetmek için endişelerinden ve koridorlarda dolaşan canavarlardan kurtulmak ve travması hayatta kalma isteğini yok etmeden kaçmak zorunda.”

Oyun için yayınlanmış olan sanat çalışmasına ise aşağıdan göz atabilirsiniz. Sizin de dikkatinizi çekeceği üzere, görselin sol ve sağ taraflarında Ufak not kağıtları göreceksiniz. Bunlara ek olarak, duvarda da ‘GO AWAY’ yani Türkçe mealiyle ‘DEFOL’ yazısı dikkat çekiyor. Sanat çalışmasının daha evvelden sızdırılan görseller ile benzerlik gösterdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Resmi olarak duyurulanlar dahil, karşımıza çıkan Silent Hill’ler ortasında bir diğer İlgi cazibeli oyun da The Short Message olacakmış üzere görünüyor. Muhtemelen resmi İlan da yakında gerçekleşecektir. Bakalım Konami firmasının planları ne istikamette ve bizi bu oyun ile ne Vakit tanıştıracak?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir