RTX 3060, Steam’deki En Popüler Kart Oldu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 03, 2023 Yorum Yok

Son yapılan anket sonuçları ile Mart ayı Steam donanım ve yazılım istatistikleri ortaya çıktı. Kullanıcılar için NVIDIA öncelikli tercih olmaya devam eder iken, GeForce RTX 3060 da kullanıcılar ortasındaki yeni en tanınan ekran kartı oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz yahut bilmediğiniz üzere Valve aylık olarak donanım ve yazılım anketi düzenliyor. Bu formda kullanıcıların sistem bilgilerini öğrenip, ne Cin bir Aygıt üzerinde oyun oynadıklarını öğreniyor. Kısa bir mühlet Evvel Mart ayına ait gerçekleştirilen anketin sonuçları da ortaya çıktı.

Steam Mağazasında Yeni Kral, RTX 3060 Oldu

Hatırlayacağınız üzere bir evvelki NVIDIA kartı olan GTX 1650, uzun müddettir tepeyi kimselere kaptırmamıştı. Lakin Mart ayı ile Çağ teslim merasimi gerçekleşti ve doruğa artık RTX 3060 oturdu. İstatistiklere nazaran, % 6.23 oranındaki bir artış ile kullanıcıların % 10.44 kadarı bu kartı tercih etmiş. İkinci sırada RTX 2060 Mevcut iken, GTX 1650 ise altıncı sıraya kadar gerilemiş.

Daha ayrıntılı bilgilerde ise, RTX 3060 ekran kartı işlemcilerinin % 76.15 kadarının tam DirectX 12 uyumlu sistemler üzerinde çalıştığı da görülüyor.

Anket sonuçlarında kullanıcılar ortasında Windows 10 işletim sisteminin % 73.95 ile daha tanınan olduğunu görebiliyoruz. Windows 11 ise % 22.41 oranındaki kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bildiğiniz üzere yakın bir Vakit Evvel Steam için Windows 7, 8 ve 8.1 için dayanağın kesileceği söylenmişti. Bunun Windows 10 işletim sistemine tesirinin Aka olduğu görülebiliyor.

Son olarak, işlemci tarafında ise Intel markasının % 74.46’lık bir Oran ile AMD markasının önünde seyrettiği görülebiliyor. Dahası ise altı, on ve on ikilik çekirdekler yükselişte iken sekiz çekirdekli işlemciler ise bir evvelki aya nazaran birebir düzeyde kalmış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir