Resident Evil Village – Winters’ Expansion Duyuruldu!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Capcom sunumu sırasında, sürpriz bir duyuru ile Resident Evil Village – Winters’ Expansion ortaya çıktı. Pekala nedir bu genişletme paketi? Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere Resident Evil Village, 2021 yılında satışa sunulmuştu. Ethan Winters karakterinin Resident Evil 7: Biohazard’daki macerası için bir devam niteliği taşıyan son oyunda, huzurlu bir ömür sürerken Chris Redfield’ın dönmesi ile yaşanan olaylar zincirinin akabinde, kendimizi karla kaplı bir köyde buluyorduk. Sonrasında ise kaçırılan kızımız Rose’u geri alabilmek için epeyce güçlü bir gayrete girişiyorduk.

Finali ile devam oyununa açık kapı bırakan Resident Evil Village için, bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın Haziran ayında bir içerik çalışmasının başladığı duyurulmuş lakin hiçbir ayrıntı verilmemişti. Kısa bir müddet evvel sona eren Capcom sunumunda, beklenen yeni duyuru yapıldı ve Winters’s Expansion ortaya çıktı.

Resident Evil Village – Winters’ Expansion Ayrıntıları Neler?

28 Ekim 2022 tarihinde yayınlanacak olan bu genişletme paketi, kendi içinde üç içeriğe ayrılacak. Bunlardan birincisi, üçüncü kişi bakış açısı olacak ve artık karakterimiz Ethan Winters’ı kanlı canlı olarak görebileceğiz. Oyuna yeni bir perspektif kazandıracak olan bu kamera açısı, beraberinde yeni animasyonları da getirecek.

İkinci içerik ise The Mercenaries modu için yayınlanacak olan Additional Orders. Seriye birinci olarak 1998 yılında çıkmış olan Resident Evil 3: Nemesis ile katılan bu modun son oyundaki versiyonunda artık Chris Redfield, Karl Heisenberg ve Alcina Dimitrescu’i de yönetebileceksiniz.

***

UYARI: Henüz Resident Evil Village bitirmediyseniz yahut oynamadıysanız, buradan sonrası spoiler bilgi içeriyor.

***

Genişletme paketindeki son içerik ise Shadows of Rose olacak. Hatırlayacağınız üzere oyunun finalindeki sahnede, Rose karakterini on altı yaşındaki hali ile görüyorduk. Bu da elbette bizde sıradaki oyunda Winters çiftinin kızını yöneteceğimize dair bir niyet oluşturmuştu. Capcom üçlemenin son halkası için ne planlıyor bilmiyoruz, ancak Resident Evil Village öyküsünün ardından geçecek olan içerikte Rose Winters rolünde olacağız.

Karakterimiz özel güçleri ile çaba halinde olacak ve kurtulmanın bir yolunu arar iken, Megamycete’in şuuruna girecek. Ardından ise seyahati Rose’u geçmişin anılarının yarattığı kabuslar dünyasına çıkartacak. Senaryo boyunca Michael ismi verilen gizemli bir karakter de bize yol gösterici rolünde olacak.

Son olarak, 28 Ekim 2022 tarihinde ayrıyeten ana oyuna ek olarak Winters’ Expansion genişletme paketini de barındıracak olan Resident Evil Village Gold Edition da satışa sunulacak iken Resident Re:Verse de en nihayetinde oynanabilir olacak.

Resident Evil RE: Verse oyunundan bahsetmek gerekirse, en fazla altı bireyle oynanan ve PvP tecrübesi sunan oyunda, oyuncular şu an için Jill, Chris, Leon, Ada, Claire ve Hunk olmak üzere her birinin kendisine has silahları ve yetenekleri olduğu karakterlerden birini seçerek oyuna başlıyorlar. Bir yandan birbirlerini öldürmeye çalışırken bir yandan da haritanın çeşitli noktalarında bulunan virüs örneklerinin bulunduğu tüpleri toplamaya çalışıyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir