PS Plus Extra Mayıs 2023 Oyunları Açıklandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 10, 2023 Yorum Yok

Sony Interactive Entertainment tarafından Us PlayStation Blog sayfası üzerinden yapılan yeni İlan ile PS Plus Extra Mayıs 2023 oyunları için tam liste ortaya çıktı. Yeni ayda PlayStation, PlayStation 4 ve PlayStation 5 genelinde yirmi üç yeni oyun bizleri bekliyor. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: 


PS Plus Extra Mayıs 2023 Oyunları Hangileri Olacak?

Bugün prestijiyle yapılan İlan ile PlayStation Plus Extra ve Premium / Deluxe için 16 Mayıs 2023 Salı günü indirmeye açılacak olan oyunlar açıklandı. Yeni listede nihayet çıkan Tomb Raider üçlemesi, The Evil Within 2, Ratchet & Clank: Farklı Dünyalar ve iki Dishonored oyunu bulunuyor. Ayrıyeten Syphon Filter: Logan’s Shadow ve Ghostbusters: The Görüntü Game Remastered da klasikler kataloğuna katılacaklar ortasında yer alıyor.

 • Bus Simulator 21: Next Stop (PS5, PS4)

Bu kapsamlı güncellemeyle birçok oyun güzelleştirmesi ve yepisyeni bir oyun moduna sahip olacağız. Ayrıyeten artık uygunlaştırılmış grafikler, dokunsal Geri bildirim ve uyarlanabilir tetik takviyesine sahip Özel bir PlayStation 5 sürümü mevcut.

 • Conan Exiles (PS4)

Conan the Barbarian dünyasında geçen Conan Exiles oyununda Çeşitli cürümlerden Dolayı mevte mahkum edilen lakin sonradan Conan tarafından kurtarılan bir karakteri yönetiyoruz. The Exiled Lands ismi verilen kuvvetli çöl ortamında geçen Conan Exiles, Aleni dünya oynanışa sahip, PvPvE bir hayatta kalma-rol yapma oyunu. Cinsiyet, ses ve Çeşitli fizikî özellikler üzere özelleştirme seçeneklerinin yanı Dizi Cimmerian, Stygian, Hyborian ve Nordheimer üzere farklı ırk seçimi de yapabilmek Mümkün oluyor.

 • Dishonored: Death of the Outsider (PS4)

Bugüne kadar gerçekleştirilen en Aka suikastı gerçekleştirmek için eski akıl hocası Daud ile bir ortaya gelen Billie Lurk rolüne bürün: her ikisinin de İmparatorluk’un en onursuz anları için bir enstrümana dönüştüğünü düşündüğü, tanrısal bir figür olan Outsider’ı öldürmek.

 • Dishonored 2 (PS4)

Dishonored oyununun on beş Yıl sonrasındaki bir vakitte geçiyor. Outsider tarafından Corvo Attano’ya bahşedilen tabiat üstü güçlerin ikinci oyunda biraz daha gelişmesi ile bizleri daha aksiyon dolu bir oynanış ile Dunwall kentinden Karnaca kentine gerçek gideceğimiz Yeniden eşsiz bir macera bekleyecek. Emelimiz ise ilk oyunun sonunda tahta çıkarttığımız İmparatoriçe Emily Kaldvin’in beklenmedik bir halde tahttan indirilmesinin gerisindeki sebebin ne olduğunu öğrenmek ve Emily Kaldvin’i yine İmparatoriçe olarak tahta çıkartmak olacak.

 • The Evil Within 2 (PS4)

Resident Evil üstadı Shinji Mikami nezaretinde geliştirilen devam oyununda, bir Defa daha dedektif Sebastian Castellanos rolüne bürünüyoruz. The Evil Within için direkt bir devam niteliği taşıyan The Evil Within 2 oyununda, STEM aygıtı içinde kaybolan kızımız Lily’yi kurtarmak için kabuslarla dolu dünyaya bir Kez daha dalmak durumunda kalıyoruz.

 • HUMANITY (PS5, PS4)

İlerleyen Aka kalabalığı komuta edip zıplayarak, dönerek, iterek, yüzerek, ateş ederek ve tırmanarak kurtuluşa yanlışsız ilerlemelerini sağlamakla misyonlu bir Shiba Inu’sun. hikaye seferinde maniler, düşmanlar, bulmacalar, kilidi açılabilen yetenekler ve yabanî elebaşı savaşları ile dolu 90’dan Çok etap boyunca kitlelere yol göster; oyunda bulunan kullanımı kolay Stage Creator ile kullanıcılar tarafından yapılan Çeşitli düzeylere göz Beygir yahut kendi seviyeni yarat!

 • Lake (PS5, PS4)

1 Eylül 1986. Aka kentten sakin memleketine dönen kırk küsürüncü Meredith Weiss rolündesin. Bir yazılım şirketindeki ağır mesleğini bırakarak babasından kalan Lokal postacılığı devralmaya sarfiyat.

Oregon’daki tatlı Providence Oaks’daki iki haftalık ziyaretinde pek Fazla yeni beşerle Birlikte birkaç tanıdık yüze de rastlar. Meredith olarak kiminle konuşacağına, kiminle Dost olacağına ve tahminen romantik bir bağlantı başlatacağına sen karar vereceksin.

Ne olursa olsun, kısıtlamaların sonunda kararını vermek durumunda; Aka kentteki ağır işine mi dönecek yoksa büyüdüğü kasabada mı kalacak?

 • Rain World (PS4)

Sen bir slugcat’sin. Etrafındaki dünya tehlikelerle dolu ve bütün bunlarla Biricik başına yüzleşmelisin. 16 bitlik klasiklerin sadeliğinden ilham Meydan bu hayatta kalma platform oyununda avını yakalamak ve aç yırtıcılardan kurtulmak için çevik ve sessiz olman gerekiyor.

 • Ratchet & Clank: Başka Dünyalar (PS5)

Ratchet & Clank: Into the Nexus sırasında yaşanan olayların sonrasının anlatılacağı Ratchet & Clank: Rift Apart, tıpkı amanda seri ile yeni tanışacak olan oyuncular için tam uzunlukta Müstakil bir hikaye de sunacak ve Ratchet ve Clank olarak şeytani bir imparatoru ortadan kaldırmak için gayret vereceğiz. Bizleri Yine aksiyon dolu bir oynanışın beklediği oyunda, geliştiriciler tarafından söylenene nazaran, görsel manada Aka bir şölenin yaşanmasının yanı sıra, serinin evvelki oyunlarında ayak basmadığımız gezegenleri de keşfedebilmek ve eskilerin Sargasso ile Torren IV karışımı olan Nefarious City üzere yeni yerler görebilmek de Mümkün olacak.

 • Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration (PS4)

Konusu 2013 yılının Tomb Raider oyununun bir Yıl sonrasında geçen Rise of the Tomb Raider, bizi Sibirya bölgesine götürüyor. Yamatai adasında yaşadığı doğaüstü Sıkıntı tecrübesinden Dolayı anne karakterimiz Lara Croft, travma sonrası gerilim bozukluğu yaşamaktadır. Bir kadro karşılıklar ararken, ölen babasının ölümsüzlüğün anahtarını barındırdığına inanılan Kitezh kenti hakkındaki araştırmalarına başvuruyor. Her ne kadar babasının ortağı anne tarafından uyarılmış olsa da, Lara babasının yarım bıraktığı işi tamamlamak için yola çıkıyor.

 • Rune Factory 4 Special (PS4)

Gökten arkadaş canlısı bir ejderhanın sırtına düştükten sonra, genç kahramanımız şatoda yaşamaya Davet edilir ve kasabayı geliştirdiği, civardaki zindanları keşfettiği ve toprağı grup biçtiği yesyeni bir hayata başlar.

 • Sakuna: Of Rice and Ruin (PS4)

Şımarık hasat tanrıçası Sakuna, kendini göklerdeki gösterişli konutundan iblislerin istila ettiği bir adaya sürgün edilmiş bulur. Evcilleşmemiş yırtıcı tabiatta elementlerle başa çıkarak, canavarlarla savaşarak ve gücünün kaynağı olan pirinci yetiştirerek savaşçı bir Allah ve hasat tanrıçasının kızı olarak doğuştan gelen hakkını tekrar keşfetmeli. Bu yasaklı topraklarda yanında koruyucusu Tama ve toplumdan dışlanmış bir insan topluluğu var. Bu alışılmadık yoldaşların birlikte Hinoe Island’ın hem toprağını hem de şeytanlarını ehlileştirmek için el ele vermeleri gerekiyor.

Edelweiss tarafından geliştirilen Astebreed, Sakuna: Of Rice and Ruin’in gerisindeki bu indie grubu dünyadaki yerini bulmaya çalışmanın anlatıldığı kuvvetli bir masalda, yana kaydırma aksiyonuyla derin personelliği ve pirinç yetiştirmeyi birleştiriyor.

 • Shadow of the Tomb Raider (PS4)

Lara Croft, ölen babası ile bir teması olan Maya yapıtı The Key of Chak Chel için Latin Amerika topraklarında araştırma yapmaya başlıyor. Ne Mevcut ki bu yolda yalnız değil. Zira, Rise of the Tomb Raider oyununda tanıdığımız Trinity örgütü de tıpkı yapıtın peşindedir. Hatta Silver Box of Ix Chel ile birleştirerek dünyayı tekrar yapılandıracak olan Kukulkan’ı çağırmak gayesinde olacaklar. Örgütten Evvel The Key of Chak Chel’e ulaşan Lara Croft, Maya kıyameti olarak nitelendirilen Aka bir felaketler zincirinin tetiklenmesine neden oluyor. Vakte hem de Trinity örgütüne karşı yarışa gireceğimiz senaryo boyunca, Trinity örgütünden Evvel Silver Box of Ix Chel’e ulaşmaya çalışıyoruz.

 • Soundfall (PS5, PS4)

Soundfall, eşsiz bir müzik dünyası yaratmak için ganimet nişancısı cinsindeki aksiyonu ritim merkezli oynanışla bir ortaya getiren, müzikli ve tempolu bir zindan tarama oyunudur.

 • Story of Seasons: Friends of Mineral Town (PS4)

Çiftçilik hayatın tabiatla çevrili şirin bir köy olan Mineral Kasabası’nda başlıyor. Uzun yılların akabinde dedenin çiftliğini eski görkemli haline getirmek için Geri döndün. Kendi mevsim öykülerin ilerledikçe ekinlerle, çiftlik hayvanlarıyla ve daha ziyadesiyle uğraş.

 • Tomb Raider: Definitive Edition (PS4)

Tek silahı saf içgüdüleri ve insanın dayanıklılığının sonlarını zorlama kabiliyeti olan Lara, unutulmuş bir adadan kaçıp kurtulmak için savaşmak ve onun karanlık geçmişini ortaya çıkarmak zorunda.

 • Thymesia (PS5)

Oyunun öyküsü, sefalet çağına girmiş olan Hermes Krallığı’nda geçiyor. Krallığın içine düştüğü durumun kurtarıcısı olarak görülen simya, ülke genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlanıyor. Ne Mevcut ki bunun değerliye mal olması karşısında, kullanıma nihayet verilmesi için bulunulan teşebbüsler ile askerler mutasyona uğramış yaratıklara dönüşüyor ve krallık kısa müddette kaosa sürükleniyor. Sokaklarda cirit atan enfekte olmuş yaratıklar ile tedavi umutları da Hayal oluyor.

Biz ise öyküde Corvus isimli bir kurtarıcı rolündeyiz. Ne Mevcut ki karakterimiz hafızasını kaybettiği için, senaryo boyunca hem krallığın dört bir yanındaki tehlikeli yaratıklar ile uğraş edecek hem de hafızasını Geri kazanmasını sağlamaya çalışacağız.

 • Watch Dogs: Legion (PS5, PS4)

Özgürlük uğraşı verdiğimiz oyunda, DedSec olarak Brexit sonrası Londra kentine gidiyor ve baskıcı rejimin elinden kurtarmaya çalışıyoruz. Seleflerinin bilakis bu defa kentteki Tüm bireyleri yönetebiliyor ve vazifelerimizi tamamlamaya çalışır iken bu bireylerin kendilerine mahsus hünerlerinden faydalanabiliyoruz.

 • Wolfenstein: Youngblood (PS4)

Wolfenstein: Youngblood, Wolfenstein II oyunundaki olayların on dokuz Yıl sonrasındaki bir vakitte geçiyor. BJ Blazkowicz, Nazi işgali altındaki Paris kentinde bir misyondan sonra ortadan kayboluyor. Bu Hadise üzerine, annesi ve babası tarafından yıllar boyunca eğitilen ikizler Jess ve Soph Blazkowicz babalarını kurtarabilmek için yola çıkıyorlar.

PlayStation Klasikleri

 • Syphon Filter: Logan’s Shadow (PS4, PS5)
 • Blade Dancer: Lineage of Light (PS4, PS5)
 • Pursuit Force (PS4, PS5)
 • Ghostbusters: The Görüntü Game Remastered (PS4)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir