PlayStation 5’i Dikey Kullanmak, Konsola Zarar Veriyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Ortaya çıkan yeni bir bilgiye nazaran PlayStation 5‘i dikey kullanmak, konsola Önemli manada ziyan veriyor. Soğutma sistemini etkileyen bu probleme ait ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere PlayStation konsollarını, PlayStation 2 ile hem dikey hem de yatay olarak kullanabilmek Mümkün olmaya başlamıştı. Kullanıcılar da gerek alan, gerekse de ferdî tercihleri doğrultusunda iki farklı biçimde de kullanır olmuşlardı.

Bu durum, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında da yeniliğini koruyarak devam etti. Hatta PlayStation 5 tanıtımlarında da bu duruma bir epey vurgu yapılmış, kutusunun içeriğinde de her iki tıpta kullanım için bir aparata yer verilmişti. Ne Mevcut ki bir Fransız Tamir dükkanı, var nesil konsol yatay kullanmamızı ehemmiyetle tavsiye ediyor.

PlayStation 5’i Dikey Kullanmak, Konsol İçin Zararlı

Fransız Tamir dükkanı ILoveMyConsole sahibi Ben Montana, PlayStation 5 konsolunun dizaynındaki kritik kusurdan Dolayı dikey kullanımın kalıcı hasar verdiğini ortaya koydu. O denli ki APU bileşenini soğutmak için kullanılmış olan sıvı metalin çok ısınmadan ötürü, akabiliyor, dökülebiliyormuş ve ulaşmaması gereken bileşenlere ulaşarak soğutma sistemini etkiliyormuş.

Soruna uzun vakittir dikkat çekmeye çalışan Montana, bunun dikey olarak kullanılan dijital yahut diskli ayrım etmeksizin Tüm PlayStation 5 konsollarını etkilediğini de kelamlarına eklemiş.

Bu sorun ile ilgili birkaç hadisede, PlayStation 5 APU bileşeni ile soğutucusu ortasındaki mührün kimi devinim ettiğini yahut hasar aldığı gözlemlenmiş. Şayet konsolunuzu yatay olarak kullanırsanız, sıvı metal düz bir halde kalacak ve ısısal özelliklerinin birçok ile soğutmaya Yardımcı olmaya devam edebiliyormuş.

Netice olarak, var nesil konsolun dizaynındaki kusurdan ötürü, Şayet dikey kullanımı tercih ediyorsanız, yatay kullanıma geçmeniz hem konsolunuz hem de sizin için en doğrusu olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir