Nintendo Animasyon Şirketi Dynamo Pictures’ı Satın Alıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Nintendo animasyon şirketi Dynamo Pictures‘i satın alarak, dala ikinci sefer girmek için düğmeye bastı. Önümüzdeki yıllarda, Donkey Kong, Mario, Sonic ve Zelda üzere tanınan fikri mülkiyetleri artık beyaz perdede yahut televizyon ekranında görmeye başlayacağız. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun kesimi ile dizi ve sinema kesimi uzun vakittir iç içeler. Ünlü markaların ve kısa müddette tanınan hale gelen oyunların beyaz perdeye yahut televizyon ekranına geldiğini uzun vakittir görüyoruz. Son devirde, daha çok yayıncılığı Microsoft ve Sony tarafından yapılmış olan Halo, Uncharted, The Last of Us ve Ghost of Tsuhima oyunların uyarlamalarını ve haberlerini görüyor olsak da Dedektif Pikachu ve Sonic the Hedgehog sinemaları bunların ortasından başarılı bir halde sıyrılanlar olmuştu.

Nintendo Animasyon Şirketini Satın Alımı İle Geri Dönüş Yapacak

Geride bıraktığımız haftada sürpriz bir duyuruya imza atan Nintendo, kendi animasyon stüdyosunu kurmak için düğmeye bastığını duyurdu. Bu bağlamda da Japon konsol üreticisi, Dynamo Pictures şirketini satın almak için muahedeye girdi.

2004 yılı içerisinde kurulmuş olan Dynamo Pictures, merkezi Tokyo kentinde bulunan ve görsel içerik planlayan ve üreten bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. 3 Ekim 2022 tarihinde tamamlanması beklenen bu mutabakatın ile Nintendo, görsel içerik planlamasının ve üretiminin güçlenmesine imkan tanıyacak. Bununla birlikte, Dynamo Pictures ismi da artık Nintendo Pictures olarak anılmaya başlanacak.

Aslına bakarsanız bu, konsol üreticisinin birinci sinema teşebbüsü değil. Geçmişte Mario Bros. Muhteşem Show ismi altında bir animasyon dizisine imza atılmış, lakin beklenen ilginin görülmemesi karşısında geri adım atılmıştı. COVID-19 salgını sonrasında oyunlara olan ilginin rekor düzeylere ulaşmasını ikinci bir talih olarak gören Nintendo, bu talihini Dynamo Pictures ile kullanacak ve Mario, Donkey Kong, Zelda ve Sonic üzere değerli fikri mülkiyetlerini dizi ve sinema uyarlamaları ile hem oyuncular hem de dizi ve sinema meraklıları ile buluşturmak için kolları sıvayacak. Ne var ki şimdilik gelecek planlarından bahsedilmiş değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir