Muhteşem Bomberman R 2 Geliyor!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Eskilerin unutulmaz klasiklerinden olan Bomberman, geçtiğimiz yıl içerisinde 2018 yılında çıkmış olan Üstün Bomberman R oyununun fiyatsız çevrimiçi yan oyunu ile oyuncular ile buluşmuştu. Aralık ayında sunucuları kapatılacak olan Muhteşem Bomberman R için yolun sonu yaklaşıyor iken, dün gerçekleştirilen Nintendo Direct Küçük sırasında devam oyunu Super Bomberman R 2 duyuruldu.

İlk Muhteşem Bomberman R 2 Ayrıntıları Ortaya Çıktı

PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan devam oyunu, 2023 yılı içerisinde satışa sunulacak. Kıssaya nazaran kainatta yeni bir tehdit baş gösterir iken, sekiz bombacı kardeş ve yeni arkadaşları Ellons da bir kere daha kuvvetli bir uğraşa dahil olacaklar.

Konami tarafından yapılan açıklamaya ile öyküye dahil yeni ayrıntılar daha ileri bir tarihte verilecek iken, oyunun farklı modlar içereceği de söylendi. Bunlardan birincisi, Castle (Battle Mode). Muhtemelen fonda “On beş şahsa saldırdım, vurdum vurdum saymadım.” müziğini dinleyerek oynayacağımız Castle, on beşe karşı bir yapısında asimetrik bir mod olacak. Savunmadaki oyuncunun misyonu haritayı yaratmak ve saldıracak olan oyuncuları yavaşlatmak için savunma tuzakları kurmak olacak. Bu noktada, Ellons ismi verilen yeni karakterlerden yardım alabileceksiniz. Taarruz tarafındaki oyuncular ise bu barikatları aşmaya çalışacaklar.

Bir öteki mod ise Level Editor olacak. İsminden da anlayabileceğiniz üzere, kısım tasarımı yapabileceğiniz bir mod. Farklı arazi seçenekleri, duvar yerleştirme ve yeni kısımlar yaratabilmek için savunma numaraları çekebileceksiniz. Kısmınızı tercihen çevrimiçi olarak başka oyuncular ile paylaşabileceksiniz.

Son olarak, Standart Battle Mode, Battle 64 ve Grand Prix üzere birinci oyundan aşina olduğumuz modlar, yeni oyunda da karşımıza çıkacaklar. Duyuruya ait olarak yayınlanan Üstün Bomberman R 2 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir