Microsoft Bethesda’yı Almasa Redfall PS5’e De Gelecekmiş

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok

Arkane Austin’in yeni oyunu Redfall bildiğiniz üzere yalnızca PC ve Xbox Series için çıkacak. lakin oyunun kreatif yöneticisi Harvey Smith’in IGN röportajında söylediğine nazaran aslında PS5 versiyonu da geliştirilme kademesindeymiş.

Smith, Bethesda’nın Microsoft tarafından satın almasının oyunun gelişimi üzerinde Önemli tesirleri olduğunu, nihayetinde işin PS5 versiyonunun iptaline kadar gittiğini söylemiş.

“Microsoft tarafından satın alındık ve değişim geldi, hem de Aka D harfiyle. Geldiler ve dediler ki ‘PlayStation 5 yok, Xbox, PC ve Game Pass’e odaklanıyoruz”.

  • İlk nazar – Redfall Oynadık

Arkane’in Sony ile uygun bir ilgisi vardı aslında, bildiğiniz üzere Deathloop da öncelikle vadeli exclusive olarak PlayStation 5’e çıkmıştı. Hasebiyle Arkane o Devre bu alakayı sürdürme niyetindeymiş ancak Microsoft’un Bethesda’yı satın alması bütün işleri değiştirmiş.

Ama buna Karşın Smith Redfall’un PC ve Xbox ile sonlu kalacak olmasının bir yandan da oyun için uygun olduğunu, odaklanacak platform sayısının azalmasıyla geliştirme sürecinin geriliminin de daha az olduğunu ekliyor. Smith ayrıyeten Game Pass sayesinde Redfall’un bugüne kadarki en başarılı projeleri olabileceğini de söylemiş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir