Lady Dimitrescu Netflix Resident Evil Takımına Katılabilir

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Henüz ikinci dönem için onay alınmamış olsa da, Resident Evil Village oyununun reklam yüzü olan Lady Dimitrescu Netflix Resident Evil dizisi takımına iştirakte bulunabilir. En azından dizi sorumlusu Andrew Dubb’ın isteği bu istikamette. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yılın Infinite Darkness’ı ve bu yılın Welcome to Raccoon City’sinden sonra, 14 Temmuz 2022 Perşembe günü prestijiyle Netflix’in Resident Evil dizisi de izleyiciler ile buluştu. Öyküsü iki farklı vakit çizgisinde ilerleyen dizinin, oyun serisi ile karşılaştırıldığında, gerçek yaptığı şeyler de var külliyen farklı bir halde karşımıza çıkarttığı şeyler de. 

Lady Dimitrescu Netflix Resident Evil Dizisinde de Yer Alabilir

Olumsuz taraftaki tenkitlerin fazla olduğu Resident Evil’ın birinci dönemi, şimdi onay verilmemiş olsa da, ikinci ve sonraki dönemler için açık kapı bırakarak bitmişti. Şu an için izlenme oranı ile Stranger Things’i geride bırakmış durumda ve dizi sorumlusu Andrew Dabb de devamını çekmek için bir oldukça istekli. Hatta planları ortasında oyundan olabildiğince çok sembolik karaktere dizide de yer vermek istiyor. 

Polygon tarafından yapılan röportaj sırasında konuşan Dabb, “Dizi boyunca, her şeyi sunmayı istiyorum. Bana kalsa, Lady D’yi istiyorum, bitki yaratığını istiyorum, hepsini istiyorum. Her şeyi istiyorum, lakin vakte yayarak mantıklı bir halde ve sorumluluk şuuru ile.”

Bir öteki enteresan nokta da Andrew Dabb’in oyun karakterlerinin her bir ana öyküde ne derece farklı olacağını keşfetmek istiyor oluşuymuş; 

“Soru şu ki, beşerler nasıl değişecek? Bir müddettir görmediğimiz karakterler var: Mesela Jill Valentine ve Claire Redfield. Tüm bu olayların yaşandığı günümüze nasıl tepki gösterecekler? Bir öteki farklı soru ise, engellemeye çalıştıkları şeyin meydana geldiği 14 yıl, 15 yıl, 16 yıl sonrasında ne oluyor? Bu karakterler hayatlarını bu salgınlar ile savaşarak geçirdiler. Kaybettiğinizde ne oluyor? Neye benziyor?”

Sizin de gördüğünüz üzere Andrew Dabb’in aklında epeyce enteresan fikirler var ve uygulamaya konulduğunda, ki bunun için evvel devam dönemlerinin onay alması lazım, ortaya nasıl bir şeyin çıktığını görmek değişik olabilir. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir