Horizon Oyunlarının Satış Rakamı Açıklandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 10, 2023 Yorum Yok

Sony tarafından yapılan İzah ile Horizon oyunlarının satış rakamı ortaya çıktı. Görünüşe nazaran Guerrilla stüdyosu, epey başarılı bir halde yola devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Önceleri Killzone serisi ile özdeşlemiş olan Guerrilla, Shadow Fall sonrasında direksiyonu Horizon serisine çevirmişti. Medeniyetin çöküşü sonrasında insanların kabile hayatına döndükleri ve robotların etrafta cirit attığı bir dünyada geçen Horizon: Zero Dawn, Aloy hanımın da başından geçenleri anlatıyordu.

Bilirsiniz, birinci elin günahı olmaz. Lakin Hollanda menşeli stüdyo, yabancısı olduğu tıpta geliştirdiği oyunu ile PlayStation tarihinin başarılı oyunları ortasına ismini yazdırmıştı. Devam niteliğindeki Horizon: Forbidden West ise, geçtiğimiz yılın Şubat ayında satışa sunulmuştu. Yakın bir Vakit Evvel hikaye genişlemesi olan Burning Shores sonrasında, bugün her iki oyunun Yekün satış sayıları da ortaya çıktı.

Horizon Oyunlarının Satış Rakamı

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklamayla, yirminci yılını kutlamakta olan Guerrilla tarafından geliştirilmiş olan nihayet oyun Horizon: Forbidden West’in 16 Nisan 2023 tarihi prestijiyle 8.4 milyon ünite satışı gerçekleştirdiği duyuruldu. Her iki oyunun Yekün satış sayısı ise 32.7 milyon ünite satışına ulaşmış durumda.

US PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamanın sonunda ise Aloy ile çıkacağımız maceraların devamının geleceği de Özellikle belirtilmiş. Zati Burning Shores genişlemesinin sonunda okuduğumuz dokümanda de ikinci ve üçüncü oyun ortasında bir köprünün kurulduğunu görmüştük.

Peki siz Horizon oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Oynama fırsatınız oldu mu? Olduysa, beğendiniz mi?

Horizon: Zero Dawn Hakkında

Horizon: Zero Dawn makinelerin Yargıç olduğu ve insanlığın da Ufak topluluklar halinde ve teknolojiye hudutlu erişim sağlayabildikleri otuz birinci yüzyılda geçiyor. Hususa bağlı olarak Aloy isimli bir karakteri yönetiyor ve yeteneklerimizi kullanarak, yaklaşan Aka tehlikeye karşı hem kendimizi hem de kabilemizi muhafazaya çalışıyoruz.

Horizon: Forbidden West Hakkında

İlk oyunun altı ay sonrasında geçecek olan yeni oyun ile devam eden Aloy hanım kızımızın kıssası batıda, Irak gelecekteki Amerika topraklarında devam ediyor. Pasifik kıyılarına Geri dönüyor olup, gizemli ve ölümcül bir hastalığı ve nedenini keşfediyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir