Hogwarts Legacy Satışları, Beklentileri Fazlasıyla Aşmış

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 22, 2023 Yorum Yok

WB Games kıdemli marka ve pazarlama müdürü Arien Darby tarafından yapılan LinkedIn paylaşımına bakılırsa, Hogwarts Legacy satışları beklentileri katbekat geride bırakmış. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Hogwarts Legacy’nin PS4 ve Xbox One Versiyonları Yeniden Ertelendi


Hogwarts Legacy, nihayet periyotta dala damgasını vurmuş oyunlardan bir tanesi oldu. Harry Potter cihanında geçen kusursuz bir tecrübe yaşatan oyun, hatırlayacağınız üzere birinci iki haftasında on iki milyondan Çok satış adedine ulaşmış ve yayıncı şirketin sekiz Çehre elli milyon dolar gelir elde etmesini sağlamıştı.

Bunun haricinde de Twitch platformunda, Cyberpunk 2077 sonrasında, 1.3 milyon eş vakitli izleyici ve Steam tarafında ise 879.308 eş vakitli oyuncu sayısına ulaşmıştı.

Hogwarts Legacy Satışları, Warner Bros. İçin Aka Bir Artı Puan

Bu sayılar, Warner Bros. Interactive Entertainment için ağızları kulaklara vardırtan bir tablo. O denli ki WB Games kıdemli marka ve pazarlama müdürü Arien Darby’nin LinkedIn hesabından yaptığı fakat sonradan kaldırdığı paylaşıma bakılırsa, çıkış haftasındaki satış varsayımlarının % 256 kat fazlasına ulaşılmış.

Bahsi geçen kısmın kaldırılmasının nedeni, Aka ihtimalle şirket içi kestirim verisinin şimdi resmi olarak açıklanmaması ile alakalı olabilir. Bunun için de 8 Mayıs 2023 tarihinde hissedarlar ile yapılacak olan toplantıyı beklemek gerekecek.

Halihazırda PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulmuş olan Hogwarts Legacy, 5 Mayıs 2023 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One ve 25 Temmuz 2023 tarihinde de Switch kullanıcılarıyla da buluşacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir