Halo Infinite Kooperatif Dayanağı Ayrıntıları Paylaşıldı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Halo Infinite kooperatif desteği ile ilgili birinci yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geliştirici stüdyodan John Mulkey ve Isaac Bender, merak edilen birçok ayrıntısı Halo Waypoint üzerinden paylaştılar. Gelin isterseniz bunlara yakından bir bakalım. İşte detaylar!

Bildiğiniz üzere evvelki hiçbir Halo oyunu birebir sistem üzerinden ve ağ üzerinden kooperatif oynama özelliği olmadan satışa sunulmamıştı. Halo Infinite ise bu bahiste bir unsur imza atmıştı. Yani şu anda son oyunu tek başımıza oynamaktan öbür dermanımız yok.

Kasım ayı içerisinde söylenen ise Mayıs ayına kadar kooperatif takviyesi ve Forge modu ile karşılaşmayacağımızdı. Ne var ki 343 Industries stüdyosu üzerlerinde daha fazla çalışmanın gerekeceğini lisana getirmiş ve birçok defa ertelemeye gitmişti.

Halo Infinite Kooperatif Takviyesi Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Bu hafta ise müjdeli haber en sonunda geldi. Geliştirici stüdyo, kooperatif takviyesi beta testi 11 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Duyuruya ek olarak John Mulkey ve Isaac Bender tarafından Halo Waypoint üzerinden verilen ayrıntılara bakılırsa, dört oyuncuya kadar birlikte mahallî yahut çevrimiçi olarak oynayabilmek mümkün olacak.

Mulkey, herkese kendi senaryosunu oynamasına müsaade verilmesi tarafında amaçlarının olduğunu söylüyor. Öbür bir deyişle, ister tek başınıza isterseniz de kooperatif oynayın, oyunda kaydettiğiniz bütün etap korunacak. Mesela ana senaryo ile kooperatif seans ortasında gidip geldikten sonra, vazife etabı, bulduğunuz toplanabilir eşyalar ve ekipmanlar, açtığınız başarımlar ve yaptığınız geliştirmeler eksiksiz olacak.

Kooperatif modunda ayrıyeten No Spartan Left Behind (Geride Kalan Spartalı Yok) ismiyle bir sistem olacak. Bu, ana senaryoda biri başkasından ileride olan oyuncular için düşünülmüş bir sistem. İşleyişe nazaran, iştirakte bulunan oyuncular kendi kayıt belgelerini seçecekler ve oyun da misyonların yapılma durumunu bu kayıt belgeleri üzerinden planlayacak. Bu noktada, öyküde en az kademeyi kaydetmiş olan oyuncunun kayıt belgesi baz alınacak. Haliyle senaryoda ileride olan oyuncuların tamamladığı misyonlar, kooperatif oynanış sırasında tamamlanmamış olarak görünecek. Geride kalan oyuncunun açtığı eşyalar, geliştirmeler ve ekipmanlar, sizin için de açılacak.

Eğer beta testine iştirakte bulunmayı isterseniz, Halo Insider üyesi olmanız gerekecek. Şimdi değilseniz, buradan kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir