GTA 5’in Kaynak Kodları Sızıntıları Başladı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 16, 2022 Yorum Yok

Eylül ayında yaşanan olayın akabinde, beklenen gerçekleşti ve GTA 5’in kaynak kodları sızıntıları başladı. Ardından elbette gözler Take-Two Interactive ve Rockstar Games cephesine döndü. Ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere, Eylül ayında yaşanan Aka skandal ile GTA 6 oyunu ile ilgili birçok görsel ve oyun içi etkinlikler, silah, eşya, araç ve İç yerler iç yazılı sızıntı yaşanmıştı. Dahası ise kuşkulu kişi, çaldığı kodların on bin satırlık kısmını sızdırmış, GTA 5 ile ilgili olanları satışa çıkartmıştı. Elindeki Aka kısım için ise Take-Two Interactive ve Rockstar Games ile muahedeyi istediğini belirtmişti.

Bu olayın üzerinden Fazla geçmeden, Londra Polis Teşkilatı tarafından Oxfordshire kontluğunda on yedi yaşındaki bir kişinin Birleşik Krallık Ulusal Siber Hatalar Ünitesi tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yakalandığı öne sürülmüştü.

GTA 5’in Kaynak Kodları GitHub Üzerinde Ortaya Çıktı

Her ne kadar bu yakalanma olayı ile ilgili yeni bir gelişme yaşanmamış olsa da, çalınan GTA 5 kaynak kodlarının bir kısmı daha GitHub üzerinden sızdırıldı. Haliyle bu da, başlarda yeni soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Belirtilene nazaran sızdırılan kodlar, komut evrakı fonksiyonları, dönüştürülebilir belgeler, kesilmiş GTA Online içerikleri, geliştirici notları ve dahasını içeriyor.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde, elbette paylaşım sitelerinde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Haliyle, bu durum karşısında Take-Two Interactive ve Rockstar Games tarafından istikbal açıklamaları ve atılacak adımları merakla takip edeceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir