Gran Turismo Sineması Vizyon Tarihi Belirlendi

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz ay duyurulmuş olan Gran Turismo sineması vizyon tarihi ve konusu belirlendi. Gerçek bir hayat öyküsüne dayandırılacak olan sineması, önümüzdeki yıl içerisinde izleyebileceğiz. Ayrıntılar haberimizde.

Bünyesinde bulundurduğu ünlü markalar ile oyun dünyasında hatırı sayılır bir ağırlı olan Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz yıllarda yaptığı duyurular ile bu markaları dizi ve sinema kesimine de taşıma kararı almıştı. Bu bağlamda da uyarlamaları için PlayStation Productions şirketini kurmuştu. Bu çatının altından birinci olarak Uncharted çıkmış iken, imallerine devam edildiğini bildiğimiz Ghost of Tsushima, The Last of Us ve Twisted Metal da vardı. Mayıs ayının sonlarına gerçek yapılan resmi açıklamayla, God of War ve Horizon dizilerine ek olarak Gran Turismo sineması için de düğmeye basıldığını öğrenmiştik.

God of War dizisi Prime Görüntü ve Horizon dizisi Netflix üzerinden yayınlanacak iken, direktörlük için Neill Blomkamp ile anlaşılmış olan Gran Turismo sineması için pek bir ayrıntı verilememişti.

Gran Turismo Sineması Vizyon Tarihi Netlik Kazandı

Deadline sitesine yansıyan yeni gelişmeye nazaran, Polyphony Digital stüdyosu tarafından geliştirilen sinemanın vizyona giriş tarihi 11 Ağustos 2023 olarak belirlenmiş. Senaryosu Jason Hall tarafından yazılan ve Doug Belgrad ve Dana Brunetti’nin yanı sıra PlayStation Productions şirketinden Asad Qizilbash ve Carter Swan’ın üretici pozisyonunda bulunacağı Gran Turismo sineması, Columbia Pictures ile Sony ortasında imzalanan muahede ile beyaz perdeye taşınacak.

Gerçek bir öyküye dayandırılacak olan kıssaya bakılırsa, genç bir Gran Turismo oyuncusunun bir dizi Nissan şampiyonalarını kazanarak gerçek bir yarışçı olma hayalini gerçekleştirmesine kadar uzanan macerasını izleme fırsatı bulacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir