God of War Ragnarök Duyurusu için Barlog’dan Açıklama

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Bugün için planlanan God of War Ragnarök duyurusu ertelendi. Cory Barlog yapılan açıklamalar bizleri üzdü. Lakin bu açıklamaların ortasında sevindiren bir ayrıntı da bulunuyor ki oyun hala bu yıl içerisinde satışa sunulacak. Ayrıntılar haberimizde.

Oyuncular olarak God of War Ragnarök için büyük bir sabırsızlıkla bekleyişteyiz. 2020 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen PlayStation 5 sunumu sırasında duyurulmuş olan oyun, son olarak Eylül ayında karşımıza çıkmıştı. Oynanış mekaniklerini de net bir halde gördüğümüz God of War Ragnarök, bizleri daha da heyecanlandırmıştı.

Bildiğiniz üzere uzun vakittir çıkış tarihinin ne vakit duyurulacağı merak konusuydu. Her ne kadar Bloomber tarafından ortaya atılan telaffuz ile son vakitlerde artık Kasım ayına işaret ediliyor olsa da, bunun resmiyet kazanması bekliyoruz. Haliyle de gözümüz kulağımız hem Sony Interactive Entertainment hem de SIE Santa Monica stüdyosuna dönmüş durumdaydı.

God of War Ragnarök Duyurusu Bugün Gelmeyecek

Oyunun son State of Play yayınında karşımıza çıkmayışının yarattığı hayal kırıklığının akabinde Cory Barlog’un Twitter üzerinde bir oldukça etkin olması ve peş peşe telaffuzlarda bulunması, beklenen günün yakın olduğunu düşündürtmüştü. Aslında Tom Henderson ve The Snitch de geçtiğimiz hafta 30 Haziran 2022 tarihinde yani bugün, God of War Ragnarök oyunu ile ilgili bir duyuruya imza atacaklarını ve merak edilen çıkış gününün de netlik kazanacağına işaret etmişti. Ne var ki planlanan programdan vazgeçilmiş üzere görünüyor. Öbür bir deyişle, bugün bir God of War Ragnarök duyurusu ile karşılaşmayacağımız katılaştı diyebiliriz.

Ancak işin hoş yanı şu ki, bir kullanıcının “Neden devam etmiyor ve ragnarok’un ertelendiğini söylemiyorsunuz, böylelikle yolumuza devam edebilir ve yılın geri kalanı için plan yapabiliriz, bu hudut bozucu olmaya başladı” yorumuna karşılık veren Barlog, “Çünkü ertelenmedi” karşılığını vererek oyunun hala bu yıl içerisinde çıkacağına resmiyet kazandırmış oldu.

Son olarak God of War Direktörü Cory Barlog, kendisine yöneltilen soruların bir oldukça fazlalaşması karşısında genel bir yorumda bulunarak hayranlara sabırlı olmaları ricasında bulundu:

“Sevgili herkes,

Eğer bana kalmış olsaydı, bildiğim her şeyi öğrendiğim anda paylaşırdım. Fakat bana kalmış değil. Yani lütfen, sabırlı olun. Kelam veriyorum ki bilgiler mümkün olan en erken vakitte paylaşılacak. Oyunları sizin için yapıyoruz. Oyunları sizin sayenizde yapıyoruz.”

Bakalım oyun ile ilgili yeni duyuru ne vakit yapılacak? Yapılan açıklamaları göz önünde bulunduracak olursak, sıradaki State of Play yayınının ana gündem unsuru olabilir yahut en azından beklenen duyuru o esnada yapılabilir. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir