Game Pass Tanıtım Fiyatı Promosyonu Sonlandırıldı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 27, 2023 Yorum Yok

The Verge sitesine yapılan İzah ile Game Pass tanıtım fiyatı promosyonuna nihayet nokta koyuldu. Bu da demek oluyor ki, yeni abone olsanız dahi 29.99 TL ile başlamanız gerekecek. Xbox global irtibatlar lideri Kari Perez tarafından yapılan İzah haberimizde.

Biz oyuncular için velinimet olan Game Pass, 2017 yılının Mayıs ayında Xbox Live Gold kullanıcılarına ve Haziran ayında da bütün Xbox kullanıcılarına sunulmuştu. 2019 yılı prestijiyle PC platformuna da gelen fiyatlı abonelik servisi, her ay iki safhada güncelleniyor ve değişen sayıda yeni oyun eklenir iken Yeniden değişen sayıda oyun da çıkartılıyor.

Standart planın fiyatı 29.99 TL ve Ultimate planın fiyatı de 44.99 iken, servise birinci Kez abone olacak olan kullanıcılar için Microsoft, yıllardır tanıtım fiyatı promosyonu ile karşımıza çıkıyordu ve 5.90 TL karşılığında aylık abonelik alabiliyorduk. Elbette bitiminde, 29.99 TL ile devam etme durumundaydık.

Game Pass Tanıtım Fiyatı Promosyonuna Veda!

Her ne kadar mutabakatlı ve birinci parti stüdyoların oyunları birinci günden servise eklendiği cezbedici bir katalog oluşturulmuş olsa da, birinci Defa abonelik alacak kullanıcılar için üzücü bir gelişme yaşandı. Game Pass tanıtım fiyatı promosyonu kaldırıldı ve gelecekte de Geri dönüş yapacakmış üzere görünmüyor.

Xbox global irtibatlar lideri Kari Perez tarafından The Verge sitesine yapılan bildiride, şu kelamlara yer verilmiş:

“Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass için evvelki tanıtım teklifini durdurduk ve gelecekte yeni aboneler için farklı pazarlama promosyonlarını kıymetlendiriyoruz.”

Şu Lahza için bahsi geçen bu ‘farklı pazarlama promosyonları’ hakkında rastgele bir ayrıntı verilmiş değil. Bakalım Amerika menşeli şirket, yeni abonelerin aklını çelmek için neler düşünüyor? Gelişmeleri takipte olacağız.

Öte yandan, bildiğiniz üzere Xbox Game Pass Arkadaşlar & Aile Planı üzerinde çalışılıyor. Bu bağlamda aboneler, Game Pass aboneliklerini dört arkadaşı yahut aile bireyi ile ortak kullanabilecek. Geçtiğimiz Yıl içerisinde birden Çok ülkede testine başlanmıştı. Bu Yıl içerisinde de dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir