zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Final Fantasy VII Rebirth Resmi Olarak Duyuruldu

Final Fantasy VII Rebirth Resmi Olarak Duyuruldu

admin admin -
124 0

Final Fantasy VII Rebirth resmen duyuruldu. Tekrar üretim Final Fantasy VII oyununun ikinci kısmı, çok uzak olmayan bir vakitte bizlerle olacak. Duyuru fragmanını haberimizden izleyebilirsiniz.


İlginiz Çekebilir: Kojima’nın Xbox Oyunu Overdose Olabilir


Final Fantasy serisinin en uygunları ortasında yer alan Final Fantasy VII için, 2015 yılının E3 fuarında bir tekrar üretim duyurusu yapılmıştı. Ne var ki epeyce uzun bir senaryo anlatımına sahip olduğu için, tekrar imal versiyonunun kısımlar halinde satışa sunulmasına karar verilmiş ve Midgar kentinde geçen birinci kısım de 10 Nisan 2020 tarihinde öncelikli olarak PlayStation 4 için satışa sunulmuştu. Final Fantasy VII Remake Intergrade ismi altındaki PC (Epic Games Store) versiyonu ise 16 Aralık 2021 tarihinde oyuncular ile buluşmuştu. Steam mağazasına da bugün prestijiyle girişini yapacağını söylemeden geçmeyelim.

Bizler ikinci kısmın ne vakit çıkacağını merak eder iken, 2020 yılının Temmuz ayı içerisinde Japon oyun mecmuası Famitsu’ya yansıyan bir röportajda konuşan Oyun Direktörü Tetsuya Nomura da ikinci kısmın beklenenden erken çıkacağını söylemiş lakin rastgele bir tarih vermemişti. Bununla birlikte çok kaliteli bir oyun olacağını ve güzel bir tecrübe yaşatacağını söyleyerek bizleri heyecanlandırmayı başarmıştı.

Bugün ise beklenen duyuru geldi ve Final Fantasy VII Rebirth, serinin yirmi beşinci yılının kutlandığı özel bir canlı yayın sırasında Üretici Yoshinori Kitase tarafından sunulan birinci bakış fragmanı ile duyuruldu. Sinematik açıdan bir oldukça etkileyici olduğunu söyleyebileceğimiz fragmanın sonunda belirtilene bakılırsa, ikinci kısım kış mevsiminde satışa sunulacak ve şimdilik yalnızca PlayStation 5 için geliştirilmekte. Bir öbür bilgi ise, tekrar üretimin artık üç kısımdan oluşacağı. Yani önümüzde bekleyeceğimiz son bir kısım daha bulunuyor.

Fragman sırasında Cloud, Sephiroth ve Zack karakterlerini görebiliyor iken, fonda da Aerith’in sesi duyuluyor. Görünüşe nazaran geliştirici takım, orjinal oyunu tekrar yaparken öyküyü de bir bakıma değiştiriyor. Zati duyurunun ardından konuşan Yaratıcı Direktör Oyun Direktörü Tetsuya Nomura, yepyeni oyunu bilsek de bilmesek de Cloud ve arkadaşlarının yeni bir maceraya atıldığı yine üretimin ikinci kısmından keyif alacağımızı söylemiş.

Şimdilik net bir çıkış tarihi olmayan ancak Final Fantasy VII Rebirth için yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir