Final Fantasy 16’nın PC Versiyonu Geç Çıkacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 28, 2023 Yorum Yok

Bu yılın merakla beklenen oyunlarından olan Final Fantasy 16, Haziran ayında PlayStation 5 için çıkacak. Oyunun muhakkak bir müddet bu platforma Özel olması, elbette Yıl sonunda PC içinde satışa sunulacağı istikametinde beklenti oluşturmuştu. Buna elbette Müstahsil Naoki Yoshida tarafından yapılan açıklamalar da yol açmıştı. Ne Mevcut ki Final Fantasy 16‘nın PC versiyonu varsayım edilenden geç bir vakitte çıkacak. Ayrıntılar haberimizde.

Geliştirilme basamağında olan Final Fantasy oyunlarından bir tanesi olan Final Fantasy XVI, 2020 yılının Eylül ayı içerisinde duyurulmuştu. Hem COVID-19 salgını hem de Ukrayna savaşı nedeniyle geliştirilme süreci ve tanıtımları etkilenen oyun, PlayStation 5 için 22 Haziran 2023 tarihinde satışa sunulacak.

Final Fantasy 16’nın PC Versiyonu Beklenenden Geç Çıkacak

Bugün Japon PlayStation Blog üzerinden yayınlanan ve yeni oynanış ayrıntılarının ortaya çıktığı gönderide, PC versiyonuna da değinildi. Daha evvelce yaptığı İzah ile bir karışıklığa yola açtığını ve bunu ortadan kaldırmayı istediğini söyleyen Müstahsil Naoki Yoshida, oyunun altı ay boyunca PlayStation 5 platformuna Özel kalacağını yineledi. Ne Mevcut ki bu mühlet içerisinde PC versiyonunun Amade olmasının Muhtemel olmayacağını söyleyen Yoshida, Final Fantasy XVI oyununun altı ay içerisinde bu platforma gelemeyeceğini de kelamlarına ekledi.

“En âlâ oynanış tecrübesini sunabilmek için PS5 platformuna optimize etmeye Fazla Çok Vakit ve Nakit harcadık. Elbette bir noktada PC versiyonunu satışa sunmayı isterim, böylelikle Muhtemel olabildiğince Çok şahıs oynar. Lakin PC versiyonunu optimize etmeye PS5 versiyonunun çıkışından sonra başlasak bile, altı ay içerisinde optimize edebilmemiz Mümkün değil. Yani altı aylık kısa bir mühlet içerisinde çıkmayacak. En nihayetinde çıkartmayı isterdim ve sanırım çıkartacağım, lakin ne Vakit olduğunu söyleyebilecek basamakta değilim.”

Bu açıklamanın akabinde küçük bir latife yapmayı da ihmal etmeyen Müstahsil Naoki Yoshida, Şayet PC versiyonu altı ayda çıkarsa şirketten ayrılırım dedi.

Final Fantasy 16 Konusu

Valisthea diyarında geçen oyunda, Mothercrystals ismi verilen kristal dağları sayesinde beşerler barış ve refah içerisinde yaşamaktadırlar. Ülke ise Grand Duchy of Rosaria, Holy Empire of Sanbreque, Kingdom of Waloed, Dhalmekian Republic, Iron Kingdom ve Crystalline Dominion olmak üzere altı topluluk tarafından yönetilir iken, Dominants ismi verilen beşerler tarafından Denetim edilen Eikons yaratıklarının da oyunun öyküsünde Değerli bir yeri var.

Konuya nazaran diyarı Denetim eden altı topluluk, Blight ismi verilen hastalık nedeniyle birbirleri ile çatışmaya girmenin eşiğindedirler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir