Eski Naughty Dog Geliştiricisi The Last of Us Part 1’i Savunuyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Eski Naughty Dog geliştiricisi The Last of Us Part 1 için yapılan kolay yoldan para kazanma tenkitlerine karşılık verdi. Bend Studio animatörü Robert Morrison, durumun hiç de bu türlü olmadığını lisana getirdi. Pekala Morrison tekrar imal hakkında ne diyor? Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yıl içerisinde, birinci olarak Jason Schreier tarafından Bloomberg üzerinden yayınlanan rapor ile The Last of Us Part 1’den haberdar olmuştuk. Uzun mühlete yayılmış olan söylentilerin akabinde, birinci evvel PlayStation Direct sitesinde ortaya çıkışının üzerinden çok geçmeden Summer Game Fest açılış gecesi yayınının sonunda resmiyet kazanmıştı.

Ancak resmi duyurunun akabinde işler pek de Sony Interactive Entertainment ve Naughty Dog stüdyosunun beklediği üzere gitmedi. Her ne kadar birinci oyunun ikinci oyuna nazaran daha fazla hayran kitlesi olsa da, oyuncuların bir kısmı bütünüyle gereksiz ve vakit ve kaynak israfı olarak görüyor iken bir kısmı ise para tuzağı fikrinde.

Eski Naughty Dog Geliştiricisi The Last of Us Part 1’in Ardında Durdu

Son periyotta bu istikamette artan tenkitlerin akabinde Twitter hesabı üzerinde paylaşımda bulunan Bend Studio animatörü Robert Morrison, yapılan tenkitlere katılmadığını belirtti:

“’Sadece bir para tuzağı’
Aslında tüm mesleğim boyunca gördüğüm yahut kesimi olduğum en ihtimamla inşa edilmiş ve üretilmiş proje. Ayrıntılara mümkün olan en üst düzeyde kıymet veriş ve dikkat etme.”

Eski Naughty Dog geliştiricisi ve birebir vakitte Resident Evil 7: Biohazard, Injustice 2 ve God of War (2018) oyunlarına da katkısı olan Morrison tarafından yapılan bu paylaşım, varsayım edebileceğiniz üzere hem takviye hem de fikir ayrılığı geri dönüşleri aldı. Kimi takipçiler halihazırda Remastered ve tamamlanmamış çok oyunculu oyun olduğuna dikkat çeker iken, kimi takipçiler ise oyun yapma teknolojilerindeki gelişimler sayesinde geliştiricinin oldukça evvelden hayal ettiğini ve kimsenin satın almaya zorlanmadığını söylemiş.

The Last of Us Part 1, 2 Eylül 2022 tarihinde PC ve PlayStation 5 için satışa sunulacak. Toplam boyutu 97 GB olacak oyunun PlayStation 5 üzerinde 26 Ağustos 2022 tarihinde ön-yüklemeye açılması bekleniyor.


Peki siz bu bahiste ne düşünüyorsunuz? The Last of Us Part 1 hakkındaki görüşünüz nedir? Sizce gerek var mıydı? Niyetlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir