Eski CD Projekt Geliştiricileri Samuray Oyunu Geliştiriyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Eski CD Projekt geliştiricileri samuray oyunu üzerinde çalışıyorlar. Şu an için epeyce erken bir safhada olunan oyun hakkındaki birinci ayrıntılar da ortaya çıktı. Bizleri farklı bir tecrübe bekliyormuş üzere görünüyor.

Bir devir CD Projekt RED çatısı altında çalışmış olan Jakub Ben ve Marcin Michalski, stüdyodan ayrıldıktan sonra Dark Passenger ismiyle bir stüdyo kurdular. Her iki isim de The Witcher 3: Wild Hunt ve genişletme paketleri üzerinde çalışmış ve Cyberpunk 2077 için de dışarıdan takviye vermişlerdi.

Eski CD Projekt Geliştiricileri Samuray Oyunu İle Geliyorlar

İkilinin kurduğu yeni stüdyoda geliştirilmekte olan birinci oyunun şimdi bir ismi olmasa da, bizleri Feodal Japonya periyoduna götüreceği söyleniyor. Unreal Engine 5 motorunun kullanıldığı çok oyunculu çevrimiçi oyun, kooperatif takviyesi olup da PvE ve PvP içerecek ve iktidardaki bir shogun’u devirmiş ve yeni bir taht kurmuş olan istilacının öyküsünü anlatacak. Şu an için çıkış vakti dahi belirli olmayıp PC (Steam ve Epic Games Store), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekteymiş.

Bir Japon temalı oyunda görmeyi isteyebileceğiniz her şeyin bulunacağı söyleniyor. Yani katana ve shuriken dahil tüm silahlar bulunacak iken, shuko kullanarak düz duvara tırmanmak ve yari ile pürüzlerin üzerinden geçebilmek mümkün olacak.

Devasa çok oyunculu bir oyun yerine, maç bazlı olup yer yer birinci şahıs ve yer yer üçüncü şahıs bakış açısı imajları ile karşılaşacakmışız. Ayrıyeten öteki oyuncular ile etkileşime girebilecek, birlik oluşturacak ve müsabakalar yapacak iken, beklenmedik dönüm noktalarının olacağı da söyleniyor. Her bir oyunun eşsiz ve şaşırtan olabilmesi için de, her ne kadar maksat daima birebir olacak olsa da, haritanın değişmesi ile farklı yollardan gitmek ve farklı taktikler uygulamak gerekecekmiş.

Halihazırda grubu genişletmek için iş alım ilanı veren geliştirici stüdyo, Oynanış Programcısı, Netcode Programcısı, Baş Animatör, Karakter Sanatkarı, Teknik Sanatçı, Ortam Sanatkarı, 3B Dizayncısı ve Ses Dizayncısı durumları için geliştirici arıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir