EA, Battlefield Serisinden 3 Oyunu Satıştan Kaldırıyor

Genel Mar 22, 2023 Yorum Yok

Electronic Arts, yaptığı bir paylaşımla önümüzdeki ay Battlefield serisinden 3 oyunun satışının sonlandırılacağını açıkladı. Bu oyunlar; Battlefield 1943, Bad Company ve Bad Company 2.

Açıklamada; “Battlefield 1943 ve Bad Company 1&2 için yaklaşık 15 yıllık bir süreyi geride bırakırken, artık seyahatin sonuna geldiğimizi duyurmak istiyoruz. 28 Nisan 2023’ten itibaren Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company 1&2 dijital platformlarda satıştan kaldırılacak ve artık bu oyunları satın alamayacaksınız. Bunu, 8 Aralık 2023’te Laf konusu oyunların online hizmetlerinin sonlandırılması takip edecek” deniliyor. Bu oyunların çevrimdışı özellikleri, Biricik Benlik senaryo modları erişilebilir olmaya devam edecek.

Paylaşım birinci yapıldığında Mirror’s Edge de bu listede yer alıyordu, fakat sonrasında bir güncelleme yapılıp listeden çıkartıldı. Her ne kadar EA, “Duyurunun evvelki versiyonunda Mirror’s Edge de yer alıyordu. Bu bir küsurdu. Şu anda Mirror’s Edge’i satıştan kaldırmak üzere bir planımız yok” dese de, önümüzdeki günlerde Mirror’s Edge ile ilgili olarak da bu türlü bir duyurunun gelmesi şaşırtan olmaz. Sonuçta, geçtiğimiz aylarda online hizmetleri sonlandırılan oyunlar ortasında Mirror’s Edge de yer alıyor. Bundan sonraki adımın da oyunun satıştan kaldırılması olduğu görülüyor Battlefield örneklerinde.

Eğer aklınızda satıştan kaldırılacak bu oyunları almak varsa; önünüzde 1 ay kadar bir mühlet kalmış durumda, 28 Nisan öncesinde kütüphanenize eklemeyi unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir