Assassin’s Creed Mirage, Beklenenden Geç Çıkabilir

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

Önümüzdeki yılın ilkbahar aylarında çıkması beklenen Assassin’s Creed Mirage, söylenene nazaran yaz mevsiminin sonlarına kalmış. Benzeri bir durumun Assassin’s Creed Red için de yaşandığı söylenmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Gerçekleştirilen nihayet Ubisoft Forward sırasında birçok Assassin’s Creed oyunu duyurulmuştu. Ne Mevcut ki Mirage hariç, öbür oyunlar hakkında pek bir bilgi edinememiştik. Esasen Valhalla için genişletme paketi olarak planlanan Mirage, Müstakil bir oyuna dönüştürülmüştü.

PC (Epic Games Store ve Ubisoft Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan oyunda, Bağdat sokaklarında hem eşitlik hem de başındaki sorulara yanıt arayan genç hırsız Basim Ibn Ishaq rolünde olacağız. Karakterimizin yolunun Hidden Ones örgütünden Roshan ile müsabakası sonucunda, varsayım etmediği bir halde değişecek ve ehil bir suikastçı haline gelecek.

Assassin’s Creed Mirage Ertelenmiş Olabilir

Fransız yayıncı resmi İlan sırasında rastgele bir çıkış tarihi belirtmemişti. Fakat Kıymetli kaynaklar üzerinden gelen sızıntı bilgilerde, 2023 yılının Nisan, Mayıs yahut Haziran aylarından birinde çıkacağına işaret ediliyordu. Insider Gaming sitesi üzerinden yayınlanan bir rapora nazaran, oyununun çıkışı birkaç ay daha gecikecek.

Söylenene nazaran esasen iki kez ertelenmiş olan Assassin’s Creed Mirage, Ağustos ayı içerisinde satışa sunulacakmış. Raporda ayrıyeten geliştirilme basamağında sorunlar yaşayan Assassin’s Creed Red oyununun 2025 yılında kaydırıldığı bilgisine de yer verilmiş iken, Codename Hexe için de geliştirilme basamağı öncesindeki hazırlıkların pek düzgün gittiği ve 2026 yılında satışa sunulacağı söylenmiş.

Elbette bu söylenenler şimdi Ubisoft tarafından teyit edilmediği yahut yalanlanmadığı için, söylenti olarak bir kenarda tutmakta fayda var. Resmi tarih duyuruları yapıldığında, net olarak anlayacağız. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir