Armored Core 6 Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 28, 2023 Yorum Yok

FromSoftware, birinci Armored Core 6 oynanış fragmanı ile karşımıza çıktı. Ayrıyeten PlayStation Blog üzerinden yayınlanan röportaj ile oynanışa dair yeni ayrıntılar da ortaya çıktı.

Armored Core 6 Oynanış Fragmanı

Son olarak Elden Ring ile karşımıza çıkan ve The Game Awards 2022 gösterisi sırasında da Yılın Oyunu mükafatını kapan FromSoftware stüdyosunun yeni oyunu, Armored Core 6: Fires of Rubicon olacak. Yayınlanan yeni fragmanla da PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan oyun için hem birinci oynanış gösterildi hem de çıkış tarihi 25 Ağustos 2023 olarak duyuruldu.

Çıkış tarihi duyurusu ve oynanış fragmanına ek olarak, PlayStion Blog üzerinden yayınlanan yeni bir röportaj ile de oyun direktörü Masaru Yamamura tarafından oynanışa dair yeni ayrıntılar sundu.

Yamamura tarafından belirtilene nazaran, oyunda Irak uzaklıklı akından yakın aralıklı çatışmaya geçiş yapabileceğimiz Assault Boost mekaniği olacakmış. Bu sayede, Hasım ile aramızdaki arayı süratlice kapatabilecek iken yaptığımız atakları da birbirine bağlayabileceğiz. O denli ki, örneğin makineli tüfek atağımız ile düşmanımızı sersemlettikten sonra akım darbesi bıçağımız ile yakından nihayet vuruşu yapabileceğiz. Elbette bu, silah ve uzaklığa bağlı olarak vereceğimiz hasarın oranına nazaran değişim gösterecekmiş.

Hareket suratının ise üçüncü ve beşinci oyun ortasına denk geldiği söyleniyor iken Armored Core 6, tempo ve çatışmaya yapılan yapılan değişiklikleri destekleyici rolde olacakmış. Bu noktada, suratın ani artışı ve temponun da ani değişmesi Armored Core 4 oyunundaki üzere baş döndürücü düzeylere ulaşacakmış.

Yeni oyunun odak noktalarından birisi de özelleştirme ve yakın dövüş silahlarıymış. Özelleştirme kısmında, robotumuza takabileceğimiz pek Fazla modül ve silah bulunuyormuş. Silahlar için dört hanenin olduğu ve bunları ikisinin sol ve sağ el için, Geri kalan ikisinde de plazma tüfekler, ayrılmış roketler, bazukalar ve yakın dövüş silahları taşıyabilecekmişiz. Ayrıyeten farklı renkler ile boyayabilecek ve süslemeler de yapabileceğiz.

Yakın dövüş silahları tarafında da parçacıklı bomba atar, zincirli testere, akım darbesi bıçağı, mızrak ve daha Öbür nevi şahsına münhasır silahlar da kullanabileceğiz. anne silahlar ateşli olacağı için, yakın dövüş silahları dayanıklılık ve kişisellik odaklı olacakmış.

The Arena modunun da Geri döneceği söyleniyor. Bu sayede oyuncular, özelleştirilmiş robotlar ile Çeşitli savaşlara iştirakte bulunabilecekler. Pek Fazla renkli Ira bizi bekleyecek iken, bu çatışmaları misyon sırasında da yapabileceğiz. Bunların simülasyon versiyonlarından daha tehlikeli olduğu ve kendi mefkureleri ve münasebetleri ile karşımıza çıkacaklarmış.

Son olarak, Armored Core 6 birdenbire Çok bitişe sahip olacak ve oyun her bitirişimiz sonrasında yeni gidiş yolları açılacak. Yani her seferinde farklı bir ilerleyiş ile karşılaşacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir